Láska sice zahřeje ...ale uhlí je uhlí ...

O PSH

23. června 2007 v 17:55 | Jitush a Kitush |  PSH
PSH
Tato česká legendární skupina se se svým přínosem pro hip hopovou kulturu zapsala do kronik a do pamětikaždého posluchače rapu.Skupina složena ze dvou MC's (Orion, Wladimir) a jednoho DJe (Mike Trafik - dřív Richard) se na scéně objevila v době, kdy bylo slovo rap v Čechách pouze zaoceánským pojmem. "East Side Unia I" a Penerský track "Jižák Jižák", jež vyšla v roce 1998 pod taktovkou Orionového Terrorist?, přesvědčila posluchače, proč by měl začít sjíždět český rap.O dva roky později přišel comeback s názvem "Penerský Desert" na kompilaci "East Side Unia II". Tehdy se tento track stal profláklým hitem a PSH měli solidní fanouškovskou základnu.
Po několika singlech a demech začali být PSH vystavováni tlaku posluchačů, kteří úpěnlivě čekali na první počin. Naštěstí nemuseli hrabat prstíkem příliš dlouho, protože po roce od Unie III vyšel jejich debut "Repertoár" s beaty od Wiche, který se tu stal klasikou. Do teď se nedá zapomenout na track "Praha" a "Hlasuju Proti".
V tomtéž roce se vyměňuje pozice za gramcemi. DJ Richard odchází ze skupiny a novým členem a DJem se stává Mike Trafik. Dalším bonusem do síně slávy Penerů se stává sólovka Oriona "Territorium 1", u které už název napovídá, že se musí posluchač připravit na pokračování. Wladimír 518 se tou dobou věnoval spíše graffity a Mike Trafik brousil své DJské kvality na akcích a soutěžích.Rok 2004 nebyl sice Rok PSH, nýbrž rok DJ Wich, ale i tak se kluci objevili na jeho producentském albu s tracky "Du Dolů" (Wladimír) a "Na Pláži" (Orion).
Jak Vorel v 03' sliboval, tak se i stalo. V minulém roce totiž vydal "Territorum 2" a tím udržoval 4 roky odmlčenou autoritu Penerů Strýčka Homeboye.
Až tento rok se vrátili s jejich druhým řadovým albem "RapNRoll". Všechny beaty tentokrát obstaralMike Trafik. A pokud jsi fanouškem PSH, tak je přijedeš bez pochyby podpořit na Hip Hop Kemp 2006, na kterém budou předvádět nové album i pecky ze starého počinu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kox Kox | Web | 22. května 2008 v 0:05 | Reagovat

Našel jsem super soutěž o nový cd Gorila vs Architekt od Wladimira518 (PSH). Ta soutěž je na hip hopovym webu BigUp.cz mrkni, maj to tam fajn.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama